“Kaybolan Meslekler” Fotoğraf Yarışması SONUÇLARI!

“KAYBOLAN MESLEKLER” FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLARI

Suretialem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği ve fotoboya.com tarafından ortaklaşa düzenlenen “Kaybolan Meslekler” konulu fotoğraf yarışması 28 Ekim 2017 Cumartesi Günü Saat: 23.59’da halk oylamasının tamamlanması ile sonuçlanmıştır.

Sonuçların, Cumhuriyeti kutladığımız, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği bu güzel günde açıklanması da ayrı bir anlam kazanmasına vesile olmuştur.

“Kaybolan Meslekler” fotoğraf yarışmasında 800’e aşkın fotoğraf; Suretialem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Başkanı Yusuf KARTAL, Sanat Fotoğrafçısı Cihan KARACA (EFIAP/g,GPU CR4,GPU VIP5), Sanat Fotoğrafçısı Ömür Can YERLİ, Sanat Fotoğrafçısı Ecrin Güzin GÜLFİDAN, Sanat Fotoğrafçısı Pınar YÜKSEL ve Sanat Fotoğrafçısı Özensel AKARSU’nun yer aldığı jüri tarafından değerlendirilmiştir.

Bu kapsamda; jüri tarafından; Jüri Birincilik, İkincilik, Üçüncülük, Mansiyon ve Sergileme Ödülü kazanan fotoğraflar belirlenmiştir. Ayrıca; ilk 50’ye kalan fotoğraflar fotoboya.com halk oylaması ile fotoboya.com özel ödülü için yarışmışlardır.

Fotoboya.com Halk Oylamasında; 21 – 28 Ekim 2017 tarihleri arasında fotoğraf yarışması sayfası 8 gün içerisinde 15.768 kez görüntülenmiş, 4.061 kişi tarafından oturum açılmış, 11.285 kez fotoğraflar farklı linkten görüntülenmiştir.

Oylamada; her bir kullanıcı her bir fotoğraf için BİR KEZ OY KULLANABİLMESİ prensibi uygulanmış, IP KORUMASI ile Her IP BİR KEZ OY kullanması sağlanmıştır. Bu sayede daha güvenilir oylama gerçekleştirilmiştir.

Fotoğraf Yarışması birçok yazılı basında yer almış, çok sayıda internet sayfası tarafından link verilmiştir. Bu ilgi tabi ki siz değerli fotoğraf severlerin katkıları ile gerçekleşmiştir.

Ödül kazanan yarışmacıların; şartnameyi detaylı bir şekilde tekrar incelemelerini önemle rica ediyor, başvuru ve bilgi için yarışma koordinatörleri, info@fotoboya.com ve Suretialem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği ile irtibat kurulabileceğini ayrıca belirtmek istiyoruz.

Başta, ödül kazanan yarışmacıları tebrik ederiz. Fotoğraf yarışmasına göstermiş olduğunuz ilginiz nedeniyle siz değerli fotoğraf severlere, Suretialem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneğine, değerli jürilerimize,  fotoboya.com ailesine katılan takipçilerimize, fotoboya.com teknik ekip çalışanlarımıza, Emin Koçak Hotel’e, “Digital SLR Photography” dergisine ve bizi destekleyen Türk Fotoğraf Sanatı severlerine teşekkür ederiz.

Saygılarımızla, www.fotoboya.com

JÜRİ BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

JÜRİ İKİNCİLİK ÖDÜLÜ

JÜRİ ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ

HALK OYLAMASI BİRİNCİSİ

FOTOBOYA.COM ÖZEL ÖDÜLÜ

JÜRİ MANSİYON ÖDÜLÜ

JÜRİ SERGİLEME ÖDÜLÜ

Şartname:

  1. Yarışma Fotoğrafları 1-15 Ekim tarihleri arasında Suretialem Facebook Anasayfasına ‘Yarışma İçindir” açıklama ibaresi yazılarak yüklenecektir. Üçüncü hafta jüri toplanarak dereceye girenleri belirleyecek, ayrıca en az 5 en fazla 50 fotoğrafı halk oylaması için belirleyecektir. Jüri kararından sonra 28 Ekim saat 23:59’a kadar https://www.fotoboya.com internet sayfasından fotoğraflar açık oylamaya sunulacaktır.
  2. Oylamada alınan oy rakamları açık olarak görülecektir.
  3. Fotoğraf yükleme sınırı yoktur. Her yarışmacı istediği kadar fotoğraf ile katılabilir.
  4. Fotoğraflarda basit ışık düzenlemeleri yapılabilir.
  5. HDR fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
  6. Her sanatçı kendisine ait fotoğraf ile katılabilir. Başkasına ait fotoğraf ile katıldığı tespit edilen yarışmacı elenir ve ödülü verilmez. Halk oylamasında ona en yakın oy alan kare ödül sahibi olur.
  7. https://www.fotoboya.com ve Suretialem Sinema ve Fotoğraf Derneği fotoğrafları kendi sayfalarında istediği görsellerde kullanım hakkını elde etmiş olur. 3. kişilerin yayımlamasında hak sahibi değildir. Bu kullanımlardan dolayı fotoğraf sahibine bedel ödemez.
  8. Başka yarışmalardan derece ve ödül alan fotoğraflar yarışmaya KATILABİLİRLER.
  9. Emin Koçak Hotel’de 1 (Bir) Gece Ücretsiz Konaklama ve Kayseri Yılkı Atları Fotoğraf Çekimi Turuna KASIM AYI İÇERİSİNDE katılmak zorunludur. Kasım 2017’de kullanılmayan ödül hakkı geçersiz sayılacaktır.
  10. Canvas baskılar için kargo bedeli yarışmacılara aittir. (15 tl) https://www.fotoboya.comtarafından size bildirilecek IBAN numarasına havale yapıldığında kargolama yapılacaktır. Kargo firması ARAS kargodur. Ankara’dan kazanan yarışmacılar elden kargo ücreti ödemeden teslim alabilirler. (Adres yarışma hitamında kurulacak koordine ile bildirilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here