“Kasımda Aşk Başkadır” Fotoğraf Yarışması SONUÇLARI!

“KASIMDA AŞK BAŞKADIR” FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLARI

Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği (ASFOD) ve fotoboya.com tarafından ortaklaşa düzenlenen “Kasımda Aşk Başkadır” konulu fotoğraf yarışması 29 Kasım 2017 Çarşamba Günü Saat: 23.59’da halk oylamasının tamamlanması ile sonuçlanmıştır.

“Kasımda Aşk Başkadır” fotoğraf yarışmasında yüzlerce fotoğraf; Sanat Fotoğrafçısı Mustafa BİNOL (AFİAP), Sanat Fotoğrafçısı Cihan KARACA (EFIAP/g,GPU CR4,GPU VIP5), Sanat Fotoğrafçısı Ömür Can YERLİ, Sanat Fotoğrafçısı Hakan Bahçeci, Sanat Fotoğrafçısı ve Sektör Temsilcisi Boğaz Göl, Sanat Fotoğrafçısı Kerim Arı, Sanat Fotoğrafçısı Cengiz Teksakal, Sanat Fotoğrafçısı Uğur Sağıroğlu, Sanat Fotoğrafçısı Aynur BOSTAN, Sanat Fotoğrafçısı Dr.Muzaffer Temel, Sanat Fotoğrafçısı Abdurrahman Çetin’in yer aldığı jüri tarafından değerlendirilmiştir.

Bu kapsamda; jüri tarafından; Jüri Birincilik, İkincilik, Üçüncülük, Mansiyon ve Sergileme Ödülü kazanan fotoğraflar belirlenmiştir. Ayrıca; ilk 50’ye kalan fotoğraflar fotoboya.com halk oylaması ile fotoboya.com özel ödülü için yarışmışlardır. Halk oylaması sürecinde, KURAL İHLALİ YAPAN Bir yarışmacı, yarışmadan ELENMİŞTİR.

Fotoboya.com Halk Oylamasında; 19 – 29 Kasım 2017 tarihleri arasında fotoğraf yarışması sayfası 11 gün içerisinde 15.000 kez görüntülenmiştir.

Oylamada; her bir kullanıcı her bir fotoğraf için BİR KEZ OY KULLANABİLMESİ prensibi uygulanmış, IP KORUMASI ile Her IP BİR KEZ OY kullanması sağlanmıştır. BU KURALI İHLAL EDEN BİR YARIŞMACI YARIŞMADAN VE OYLAMADAN ELENMİŞTİR. Bu sayede daha güvenilir oylama gerçekleştirilmiştir.

Fotoğraf Yarışması birçok yazılı basında yer almış, çok sayıda internet sayfası tarafından link verilmiştir. Bu ilgi tabi ki siz değerli fotoğraf severlerin katkıları ile gerçekleşmiştir.

Ödül kazanan yarışmacıların; şartnameyi detaylı bir şekilde tekrar incelemelerini önemle rica ediyor, başvuru ve bilgi için yarışma koordinatörleri veya info@fotoboya.com ile irtibat kurulabileceğini ayrıca belirtmek istiyoruz.

Başta, ödül kazanan yarışmacıları tebrik ederiz. Fotoğraf yarışmasına göstermiş olduğunuz ilginiz nedeniyle siz değerli fotoğraf severlere, Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneğine, değerli jürilerimize,  fotoboya.com ailesine katılan takipçilerimize, fotoboya.com teknik ekip çalışanlarımıza, Cihan Albüme ve bizi destekleyen Türk Fotoğraf Sanatı severlerine teşekkür ederiz.

Saygılarımızla, www.fotoboya.com

JÜRİ BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

JÜRİ İKİNCİLİK ÖDÜLÜ

JÜRİ ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ

HALK OYLAMASI BİRİNCİSİ FOTOBOYA.COM ÖZEL ÖDÜLÜ

JÜRİ MANSİYON ÖDÜLÜ

JÜRİ SERGİLEME ÖDÜLÜ

Şartname:

 1. Yarışma Fotoğrafları 1-15 Kasım 2017 Tarihleri arasında ASFOD Facebook Anasayfasına “Yarışma İçindir” açıklaması ile yüklenecektir. Her katılımcı fotoboya.com internet sayfasına üye olmak zorundadır. Üye olmayan yarışmacının fotoğrafları değerlendirmeye alınmayacaktır. 3. hafta jüri toplanarak dereceye girenleri belirleyecek ayrıca en az 5 en fazla 60 fotoğrafı halk oylaması için belirleyecektir.
 2. Jüri kararından sonra 29 Kasım saat 23:59’a kadar fotoboya.com sitesinde fotoğraflar oylamaya sunulacaktır. Oy verebilmek için ÜYELİK ŞARTTIR. Amaç güvenli oy verilmesini sağlamaktır.
 3. Oylamada alınan oy rakamları açık olarak görülecektir.
 4. Fotoğraf yükleme sınırı yoktur. Her yarışmacı istediği kadar fotoğraf ile katılabilir.
 5. Fotoğraflarda basit ışık düzenlemeleri yapılabilir.
 6. HDR fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
 7. Her sanatçı kendisine ait fotoğraf ile katılabilir. Başkasına ait fotoğraf ile katıldığı tespit edilen yarışmacı elenir ve ödülü verilmez. Halk oylamasında ona en yakın oy alan kare ödül sahibi olur.
 8. fotoboya.com ve ASFOD Derneği fotoğrafları kendi sayfalarında istediği görsellerde kullanım hakkını elde etmiş olur. 3. kişilerin yayımlamasında hak sahibi değildir. Bu kullanımlardan dolayı fotoğraf sahibine bedel ödemez.
 9. Başka yarışmalardan derece ve ödül alan fotoğraflar yarışmaya KATILABİLİRLER.
 10. Kanvas baskılar için kargo bedeli yarışmacılara aittir. (15 tl) fotoboya.com iban.(buraya iban yazılacak) hesabına havale yapıldığında kargolama yapılacaktır. Kargo firması ARAS kargodur. Ankara’dan kazanan yarışmacılar elden kargo ücreti ödemeden teslim alabilirler. (Adres yarışma hitamında kurulacak koordine ile bildirilecektir.
 11. Kanvas basımlarında fotoboya.com’dan kaynaklı hatalar (baskı hatası, orantısı kenar uzunlukları, kırık çıta vb. yeniden basılarak kazanan yarışmacıya gönderilir ve müşteri memnuniyeti çerçevesinde kargo ücreti fotoboya.com tarafından karşılanır.
 12. İndirim kuponları 60 gün geçerli olup kargo bedelleri bu fiyata dahil değildir.
 13. Kazananlar ödüllerini devredebilirler.
 14. Bilgi için Ömür Can YERLİ omurcanyerli@fotoboya.com. 05316620020
 15. Bu yarışma Türk Fotoğraf Sanatına katkı sağlamak amacıyla düzenlenmiştir. Hiçbir siyasi, ideolojik veya menfaat sağlamaya yönelik bir amacı yoktur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here