Çankırı Belediyesi Türk Bayrağı Fotoğraf Yarışması

Çankırı Belediyesi Ana Sposorluğunda TÜRK BAYRAĞI FOTOĞRAF YARIŞMASI 18 Mart 2018 TARİHİNDE  BAŞLADI. Fotoğraflarınızı yarisma@fotoboya.com adresine gönderebilirsiniz. Son katılım tarihi 15 Haziran 2018’dir. 

FOTOĞRAFÇILARDAN TSK DAYANIŞMA VAKFINA DESTEK.

Türk Bayrağı fotoğraf yarışmasının nakdi ödül miktarı olan toplam 6000 Türk Lirası TSK Dayanışma Vakfına yatırıldı. Yarışma sonuçları belli olduğunda TSK Dayanışma Vakfı tarafından fotoğraf yarışmasında ödül almaya hak kazanan yarışmacılar adına teşekkür mektubu gönderilecektir.

http://www.tskdv.org.tr/?islem=paket%2FhaberP%2Fhaber_detay.php&haber_id=259

1’inci ve 2’nci TESUD Türk Bayrağı Fotoğraf Yarışması ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği “Gazi ve Mehmetçik” fotoğraf yarışmalarının koordinatörü ve birçok Türk Bayrağı Fotoğraf Sergisinin küratörlüğünü üstlenen Sanat Fotoğrafçısı Ömür Can YERLİ koordinatörlüğünde Çankırı Belediyesi Ana Sponsorluğunda ülkemizin içinde bulunduğu olağan üstü durumda askerlerimize destek olmak amacıyla “Türk Bayrağı Fotoğraf” yarışması düzenleniyor.

Fotoğraf yarışmasında alışılmış formatın dışına çıkılarak para ödülleri Subay-Astsubay-Uzman Jandarma-Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er/Erbaş’lara para desteği veren tek vakıf olan TSK Dayanışma Vakfı’na kazananlar adına bağış yapılacak.

Fotoğraf Yarışması www.fotoboya.com sitesi üzerinden yapılacak olup yarisma@fotoboya.com adresine her fotoğrafçı en fazla 10 Adet fotoğraf göndererek katılabilecekler.

Ödül töreni ve fotoğraf sergisi  15 Temmuz 2018 tarihinde Çankırı’da bulunan Tuz Mağarasında yapılacak olup, kazananlar ödül objelerini  FETÖ Kumpası sonunda hayatlarını kaybeden Tuğamiral Cem Aziz ÇAKMAK’ın eşi Sevgi ÇAKMAK ve 2016 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığında  görevli iken Ankara Merasim Sokakta askeri servislere düzenlenen hain saldırıda şehit olan De.Me. Mustafa KÜÇÜK’un oğulu Selim KÜÇÜK gibi şehit yakınları tarafından takdim edilecektir.

 Yarışma Ödülleri:

  • Birinci Adına 2000 TL TSK Dayanışma Vakfı’na Bağış ve Gülüşün Dökülmesin Çocuk Kitabı
  • İkinci Adına 1000 TL TSK Dayanışma Vakfı’na Bağış ve Gülüşün Dökülmesin Çocuk Kitabı
  • Üçüncü Adına 500 TL TSK Dayanışma Vakfı’na Bağış ve Gülüşün Dökülmesin Çocuk Kitabı
  • Sergileme Ödülü (10 Adet) Kazananlar Adına 250 TL olmak üzere toplam  2.500 TL TSK Dayanışma Vakfı’na Bağış
  • Murat AZAKLI Vanguard Özel Ödülü 500 TL Hediye Çeki

Yarışma Jürisi:

Sanat Fotoğrafçısı Ömür Can YERLİ,

Sanat Fotoğrafçısı Cihan KARACA (EFIAP/g,GPU CR4,GPU VIP5),

Sanat Fotoğrafçısı Yusuf KARTAL,

Sanat Fotoğrafçısı Ömer ERMİŞ,

Sanat Fotoğrafçısı Ömer ŞAHİN,

Sanat Fotoğrafçısı Aynur BOSTAN,

Çankırı Belediyesi Temsilcisi Gazeteci Ethem YENİGÜRBÜZ,

Öğretmen/Yazar Elif Sena Güçtaş ŞAKAR,

DHA Ankara Büro Şefi-Foto Muhabiri Ümit Kozan

Türk Bayrağı Temalı Fotoğraf Yarışması 18 Mart’ta Başlıyor. Çankırı Belediyesi ev sahipliğinde fotoboya.com koordinatörlüğünde ödüllü Türk Bayrağı Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. 2018 Çankırı Farkındalık Yılı kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışmasında amatör ve profesyonel fotoğrafçılar deklanşöre bu kez Türk bayrağını görüntülemek için basacak. Belediye Başkanı İrfan Dinç, Türk milletinin milli değeri ve bağımsızlık sembolü olan Türk bayrağının fotoğraf sanatı ile anlatılmasını sağlamak, mavi göklerin beyaz ve kızıl süsünün her halinin fotoğraf kareleri ile sonsuzluğunu göstermek istediklerini ifade etti. Herkesin katılımına açık olarak düzenlenen yarışmaya başvurmak isteyen fotoğrafçılar, katılım şartları ile ilgili detaylı bilgiye www.fotoboya.com adresinden ulaşarak başvuru yapabilecek. Yarışmanın koordinatörlüğü ise Sanat Fotoğrafçısı Ömür Can Yerli ile Çankırı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ethem Yenigürbüz tarafından yürütülecek.
Ödül Töreni Çankırı Tuz Mağarasında Yapılacak

18 Mart 2018 tarihinde başlayacak olan fotoğraf yarışmasının süresi 15 Haziran 2018’e kadar sürecek. Jüri tarafından seçilerek dereceye giren fotoğraflar, 1 Temmuz 2018 tarihinde ilan edilecek. Ödül töreni, sonuçların açıklanmasının ardından Çankırı’da gerçekleştirilerek sıralamaya giren fotoğraflar, 15 Temmuz 2018 tarihinde Çankırı Tuz Mağarasında sergilenecek.

KATILIM ŞARTLARI

Yarışma, organizasyon komitesi ile jüri üyeleri ve bunların birinci derece yakınları dışında amatör ve profesyonel tüm fotoğraf sanatçılarına açıktır.

Fotoğraflar renkli veya siyah beyaz olabilir.

Yarışma sayısal alanda yapılacak ve teslimi sayısal ortamda olacaktır.

Yarışmaya katılacak fotoğraflar en az 300 dpi çözünürlükte ve kısa kenarı en az 2500 piksel ebadında, en yüksek sıkıştırma kalitesinde, JPEG formatında olmalıdır. Fotoğraflar paspartusuz ve çerçevesiz olmalıdır.

Her katılımcı en çok 10 adet fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

Temel düzeltmeler dışında gerçekte olmayan bir unsur eklenmemeli veya çıkarılmamalıdır.

Fotoğraflarda kontrast, renk ayarı, keskinlik ve ışık ayarlamaları, kroplama, temizlik yapılması gibi basit müdahaleler serbesttir. Gerek görülürse fotoğrafların RAW Formatları istenecektir. Bu nedenle katılımcıların RAW+JPEG çekim yapmaları tavsiye olunur. Yada sadece RAW çekim yapan kişiler görüntülerin RAW formatlarını saklamaları ve teslimatlarını yine JPEG olarak yapmaları gerekmektedir.

Katılımcı, yarışmaya verdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz.

Yarışmaya verdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik müdahale ve değişiklikleri yapan, kişiler yarışmadan ihraç edilir. Böyle bir durumdan dolayı doğabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

Ödül alan fotoğraflar www. fotoboya.com ve www.cankiri.bel.tr web sitelerinde yer alacaktır.

Fotoğrafların çekim bilgilerine ulaşmak gerektiği takdirde, organizasyon komitesi orijinal çekimi isteyebilecektir.

Katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

YAYIN VE TELİF HAKKI

Ödül, sergileme/satın alınan fotoğraflar Çankırı Belediyesi ve fotoboya.com arşivinde saklanacaktır. Bu fotoğraflar sahiplerinin adlarını belirtmek kaydı ile her türlü tanıtım amaçlı kullanım hakkına sahip olunacaktır.

Ödül ve sergileme alan fotoğraflar, satın alınan fotoğraflar dışındaki fotoğraflar için bir telif ücreti ödenmeyecektir.

Ödül ve sergilenen fotoğraflar dışında kalan eserlerden Çankırı Belediyesi ve fotoboya.com adresinin uygun gördüklerini, fotoğrafların sahibinin onayını alarak 100 TL karşılığında satın alabilir.

Katılımcı, dereceye giren ve satın alınan eserinin Çankırı Belediyesi ve fotoboya.com tarafından tanıtım amaçlı kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma ve bunun gibi umuma arzla ilgili kullanım haklarını Çankırı Belediyesi ve fotoboya.com’a verdiğini kabul eder.

Bu şekilde kullanılan eserler için eser sahibi sonradan verdiği lisansı kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini ya da bu lisans için kendisine verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı ya da maddi manevi talepte bulunmayacağını, gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Çankırı Belediyesi ve fotoboya.com, eserler için katılımcının yukarıda verdiği lisans karşılığında telif hakkı bedeli ödemeyecektir.

BASIN’DA TÜRK BAYRAĞI FOTOĞRAF YARIŞMAMIZ:

http://www.hurriyet.com.tr/fotografcilar-deklansore-tsk-vakfina-bagis-icin-40752598

Ethem YENİGÜRBÜZ/ÇANKIRI (DHA) – ÇANKIRI Belediyesi ana sponsorluğunda, www.fotoboya.com koordinatörlüğünde düzenlenen ve 18 Mart 2018 tarihinde başvuruları başlayacak olan Türk Bayrağı konulu ödüllü fotoğraf yarışmasında fotoğrafçılar bu kez bağış yapmak için yarışacak.
Sanat fotoğrafçısı Ömür Can Yerli koordinatörlüğünde ve Çankırı Belediyesi ana sponsorluğunda düzenlenen fotoğraf yarışmasında alışılmış formatın dışına çıkılarak para ödülleri Türk Silahlı Kuvvetleri Dayanışma Vakfı’na kazananlar adına bağış yapılacak.  Fotoğraf yarışması www.fotoboya.com sitesi üzerinden başvuru yapacak yarışmacılar, yarışma@fotoboya.com adresine en fazla 10 adet fotoğraf göndererek yarışmaya katılabilecek. Yarışmada birinci yarışmacı adına iki bin lira, ikinci adına bin lira, üçüncü adına ise 500 lira Türk Silahlı Kuvvetleri Dayanışma Vakfına bağış yapılacak. Ayrıca sergileme kazanan 10 yarışmacı adına toplam 2 bin 500 lira vakfa bağışlanacak. 18 Mart’ta start alacak olan yarışmada dereceye giren ve sergileme kazanan yarışmacıların eserleri 15 Temmuz 2018 günü Çankırı’da sergilenecek.

https://www.sabah.com.tr/eskisehir-bolge/2018/02/28/fotografcilar-deklansore-tsk-vakfina-bagis-icin-basacak

Fotoğrafçılar deklanşöre TSK Vakfına bağış için basacak

Çankırı Belediyesi ana sponsorluğunda, www.fotoboya.com koordinatörlüğünde düzenlenen ve 18 Mart 2018 tarihinde başvuruları başlayacak olan Türk Bayrağı konulu ödüllü fotoğraf yarışmasında fotoğrafçılar bu kez bağış yapmak için yarışacak.

Sanat fotoğrafçısı Ömür Can Yerli koordinatörlüğünde ve Çankırı Belediyesi ana sponsorluğunda düzenlenen fotoğraf yarışmasında alışılmış formatın dışına çıkılarak para ödülleri Türk Silahlı Kuvvetleri Dayanışma Vakfı’na kazananlar adına bağış yapılacak.

Fotoğraf yarışması www.fotoboya.com sitesi üzerinden başvuru yapacak yarışmacılar, yarışma@fotoboya.com adresine en fazla 10 adet fotoğraf göndererek yarışmaya katılabilecek. Yarışmada birinci yarışmacı adına iki bin lira, ikinci adına bin lira, üçüncü adına ise 500 lira Türk Silahlı Kuvvetleri Dayanışma Vakfına bağış yapılacak.

Ayrıca sergileme kazanan 10 yarışmacı adına toplam 2 bin 500 lira vakfa bağışlanacak. 18 Mart‘ta start alacak olan yarışmada dereceye giren ve sergileme kazanan yarışmacıların eserleri 15 Temmuz 2018 günü Çankırı’da sergilenecek.

http://haberci.ajanspress.com.tr/padphoto/75066986/14/bd9e3ee2-521f-e111-ad4d-001a6465f174

http://www.cankiri.bel.tr/haberler2777/turk-bayragi-temali-fotograf-yarismasi-18-martta-basliyor.php

Çankırı Belediyesi ev sahipliğinde fotoboya.com koordinatörlüğünde ödüllü Türk Bayrağı Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. 2018 Çankırı Farkındalık Yılı kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışmasında amatör ve profesyonel fotoğrafçılar deklanşöre bu kez Türk bayrağını görüntülemek için basacak. Belediye Başkanı İrfan Dinç, Türk milletinin milli değeri ve bağımsızlık sembolü olan Türk bayrağının fotoğraf sanatı ile anlatılmasını sağlamak, mavi göklerin beyaz ve kızıl süsünün her halinin fotoğraf kareleri ile sonsuzluğunu göstermek istediklerini ifade etti. 18 yaşını doldurmuş herkesin katılımına açık olarak düzenlenen yarışmaya başvurmak isteyen fotoğrafçılar, katılım şartları ile ilgili detaylı bilgiye www.fotoboya.com adresinden ulaşarak başvuru yapabilecek. Yarışmanın koordinatörlüğü ise Sanat Fotoğrafçısı Ömür Can Yerli ile Çankırı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ethem Yenigürbüz tarafından yürütülecek.

http://www.haberci18.com/turk-bayragi-temali-fotograf-yarismasi-18-mart-ta-basliyor/17845/

Çankırı Belediyesi ev sahipliğinde fotoboya.com koordinatörlüğünde ödüllü Türk Bayrağı Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. 2018 Çankırı Farkındalık Yılı kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışmasında amatör ve profesyonel fotoğrafçılar deklanşöre bu kez Türk bayrağını görüntülemek için basacak. Belediye Başkanı İrfan Dinç, Türk milletinin milli değeri ve bağımsızlık sembolü olan Türk bayrağının fotoğraf sanatı ile anlatılmasını sağlamak, mavi göklerin beyaz ve kızıl süsünün her halinin fotoğraf kareleri ile sonsuzluğunu göstermek istediklerini ifade etti. 18 yaşını doldurmuş herkesin katılımına açık olarak düzenlenen yarışmaya başvurmak isteyen fotoğrafçılar, katılım şartları ile ilgili detaylı bilgiye www.fotoboya.com adresinden ulaşarak başvuru yapabilecek. Yarışmanın koordinatörlüğü ise Sanat Fotoğrafçısı Ömür Can Yerli ile Çankırı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ethem Yenigürbüz tarafından yürütülecek.

http://www.gazeterize.com/bolge/fotografcilar-deklansore-tsk-vakfina-bagis-icin-basacak-h669918.html

Ethem YENİGÜRBÜZ/ÇANKIRI () – ÇANKIRI Belediyesi ana sponsorluğunda, www.fotoboya.com koordinatörlüğünde düzenlenen ve 18 Mart 2018 tarihinde başvuruları başlayacak olan Türk Bayrağı konulu ödüllü fotoğraf yarışmasında fotoğrafçılar bu kez bağış yapmak için yarışacak. Sanat fotoğrafçısı Ömür Can Yerli koordinatörlüğünde ve Çankırı Belediyesi ana sponsorluğunda düzenlenen fotoğraf yarışmasında alışılmış formatın dışına çıkılarak para ödülleri Türk Silahlı Kuvvetleri Dayanışma Vakfı’na kazananlar adına bağış yapılacak.  Fotoğraf yarışması www.fotoboya.com sitesi üzerinden başvuru yapacak yarışmacılar, yarışma@fotoboya.com adresine en fazla 10 adet fotoğraf göndererek yarışmaya katılabilecek. Yarışmada birinci yarışmacı adına iki bin lira, ikinci adına bin lira, üçüncü adına ise 500 lira Türk Silahlı Kuvvetleri Dayanışma Vakfına bağış yapılacak. Ayrıca sergileme kazanan 10 yarışmacı adına toplam 2 bin 500 lira vakfa bağışlanacak. 18 Mart’ta start alacak olan yarışmada dereceye giren ve sergileme kazanan yarışmacıların eserleri 15 Temmuz 2018 günü Çankırı’da sergilenecek.

http://www.anahabergazetesi.com.tr/haber/2607/fotografcilar-en-guzel-al-yildiz-icin-yarisacak.html

FOTOĞRAFÇILAR EN GÜZEL AL YILDIZ İÇİN YARIŞACAK

2018 Çankırı Farkındalık Yılı kapsamında, Çankırı Belediyesi ev sahipliğinde fotoboya.com koordinatörlüğünde ödüllü Türk Bayrağı Fotoğraf Yarışması düzenleniyor.

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here