Çankırı Belediyesi “Türk Bayrağı” Fotoğraf Yarışması Sonuçları.

ÇANKIRI BELEDİYESİ “TÜRK BAYRAĞI” FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLARI

1’inci ve 2’nci TESUD Türk Bayrağı Fotoğraf Yarışması ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği “Gazi ve Mehmetçik” fotoğraf yarışmalarının koordinatörü ve birçok Türk Bayrağı Fotoğraf Sergisinin küratörlüğünü üstlenen Sanat Fotoğrafçısı Ömür Can YERLİ koordinatörlüğünde Çankırı Belediyesi Ana Sponsorluğunda ülkemizin içinde bulunduğu olağan üstü durumda askerlerimize destek olmak amacıyla “Türk Bayrağı Fotoğraf” temalı fotoğraf yarışması 30 Haziran 2018 tarihinde juri oylamasının sona ermesi ile tamamlanmıştır.

“Türk Bayrağı” temalı fotoğraf yarışmasında çok sayıda fotoğraf; Sanat Fotoğrafçısı Ömür Can YERLİ, Sanat Fotoğrafçısı Cihan KARACA (EFIAP/g,GPU CR4,GPU VIP5), Sanat Fotoğrafçısı Yusuf KARTAL, Sanat Fotoğrafçısı Ömer ERMİŞ, Sanat Fotoğrafçısı Ömer ŞAHİN, Sanat Fotoğrafçısı Aynur BOSTAN, Çankırı Belediyesi Temsilcisi Gazeteci Ethem YENİGÜRBÜZ ve Öğretmen/Yazar Elif Sena Güçtaş ŞAKAR yer aldığı juri tarafından değerlendirilmiştir.

Bu kapsamda; jüri tarafından; Jüri Birincilik, İkincilik, Üçüncülük, Murat AZAKLI Vanguard Özel Ödülü ve 10 Adet Sergileme Ödülü kazanan fotoğraflar belirlenmiştir.

Fotoğraf yarışmasında alışılmış formatın dışına çıkılarak para ödülleri Subay-Astsubay-Uzman Jandarma-Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er/Erbaş’lara para desteği veren tek vakıf olan TSK Dayanışma Vakfı’na kazananlar adına nakdi ödül miktarı olan toplam 6000 Türk Lirası TSK Dayanışma Vakfına yatırılmıştır. Ödül kazanan yarışmacılar adına TSK Dayanışma Vakfı tarafından teşekkür mektubu gönderilecektir. http://www.tskdv.org.tr/?islem=paket%2FhaberP%2Fhaber_detay.php&haber_id=259

Başta, ödül kazanan yarışmacıları tebrik ederiz. Fotoğraf yarışmasına göstermiş olduğunuz tamamıyla yardımlaşmaya yönelik ilginiz nedeniyle siz değerli fotoğraf severlere, yarışmanın ev sahipliğini üstlenen Çankırı Belediyesine, değerli jürilerimize,  fotoboya.com ailesine katılan takipçilerimize, fotoboya.com teknik ekip çalışanlarımıza ve bizi destekleyen Türk Fotoğraf Sanatı severlerine teşekkür ederiz.

Saygılarımızla, www.fotoboya.com

ÖDÜL KAZANAN FOTOĞRAFLAR

ŞARTNAME

Çankırı Belediyesi Türk Bayrağı Fotoğraf Yarışması

Yarışma Ödülleri:

  • Birinci Adına 2000 TL TSK Dayanışma Vakfı’na Bağış ve Gülüşün Dökülmesin Çocuk Kitabı
  • İkinci Adına 1000 TL TSK Dayanışma Vakfı’na Bağış ve Gülüşün Dökülmesin Çocuk Kitabı
  • Üçüncü Adına 500 TL TSK Dayanışma Vakfı’na Bağış ve Gülüşün Dökülmesin Çocuk Kitabı
  • Sergileme Ödülü (10 Adet) Kazananlar Adına 250 TL olmak üzere toplam  2.500 TLTSK Dayanışma Vakfı’na Bağış
  • Murat AZAKLI Vanguard Özel Ödülü 500 TL Hediye Çeki

Yarışma Jürisi:

Sanat Fotoğrafçısı Ömür Can YERLİ,

Sanat Fotoğrafçısı Cihan KARACA (EFIAP/g,GPU CR4,GPU VIP5),

Sanat Fotoğrafçısı Yusuf KARTAL,

Sanat Fotoğrafçısı Ömer ERMİŞ,

Sanat Fotoğrafçısı Ömer ŞAHİN,

Sanat Fotoğrafçısı Aynur BOSTAN,

Çankırı Belediyesi Temsilcisi Gazeteci Ethem YENİGÜRBÜZ,

Öğretmen/Yazar Elif Sena Güçtaş ŞAKAR,

DHA Ankara Büro Şefi-Foto Muhabiri Ümit Kozan

Türk Bayrağı Temalı Fotoğraf Yarışması 18 Mart’ta Başlıyor. Çankırı Belediyesi ev sahipliğinde fotoboya.com koordinatörlüğünde ödüllü Türk Bayrağı Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. 2018 Çankırı Farkındalık Yılı kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışmasında amatör ve profesyonel fotoğrafçılar deklanşöre bu kez Türk bayrağını görüntülemek için basacak. Belediye Başkanı İrfan Dinç, Türk milletinin milli değeri ve bağımsızlık sembolü olan Türk bayrağının fotoğraf sanatı ile anlatılmasını sağlamak, mavi göklerin beyaz ve kızıl süsünün her halinin fotoğraf kareleri ile sonsuzluğunu göstermek istediklerini ifade etti. Herkesin katılımına açık olarak düzenlenen yarışmaya başvurmak isteyen fotoğrafçılar, katılım şartları ile ilgili detaylı bilgiye www.fotoboya.com adresinden ulaşarak başvuru yapabilecek. Yarışmanın koordinatörlüğü ise Sanat Fotoğrafçısı Ömür Can Yerli ile Çankırı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ethem Yenigürbüz tarafından yürütülecek.
Ödül Töreni Çankırı Tuz Mağarasında Yapılacak

18 Mart 2018 tarihinde başlayacak olan fotoğraf yarışmasının süresi 15 Haziran 2018’e kadar sürecek. Jüri tarafından seçilerek dereceye giren fotoğraflar, 1 Temmuz 2018 tarihinde ilan edilecek. Ödül töreni, sonuçların açıklanmasının ardından Çankırı’da gerçekleştirilerek sıralamaya giren fotoğraflar, 15 Temmuz 2018 tarihinde Çankırı Tuz Mağarasında sergilenecek.

KATILIM ŞARTLARI

Yarışma, organizasyon komitesi ile jüri üyeleri ve bunların birinci derece yakınları dışında amatör ve profesyonel tüm fotoğraf sanatçılarına açıktır.

Fotoğraflar renkli veya siyah beyaz olabilir.

Yarışma sayısal alanda yapılacak ve teslimi sayısal ortamda olacaktır.

Yarışmaya katılacak fotoğraflar en az 300 dpi çözünürlükte ve kısa kenarı en az 2500 piksel ebadında, en yüksek sıkıştırma kalitesinde, JPEG formatında olmalıdır. Fotoğraflar paspartusuz ve çerçevesiz olmalıdır.

Her katılımcı en çok 10 adet fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

Temel düzeltmeler dışında gerçekte olmayan bir unsur eklenmemeli veya çıkarılmamalıdır.

Fotoğraflarda kontrast, renk ayarı, keskinlik ve ışık ayarlamaları, kroplama, temizlik yapılması gibi basit müdahaleler serbesttir. Gerek görülürse fotoğrafların RAW Formatları istenecektir. Bu nedenle katılımcıların RAW+JPEG çekim yapmaları tavsiye olunur. Yada sadece RAW çekim yapan kişiler görüntülerin RAW formatlarını saklamaları ve teslimatlarını yine JPEG olarak yapmaları gerekmektedir.

Katılımcı, yarışmaya verdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz.

Yarışmaya verdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik müdahale ve değişiklikleri yapan, kişiler yarışmadan ihraç edilir. Böyle bir durumdan dolayı doğabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

Ödül alan fotoğraflar www. fotoboya.com ve www.cankiri.bel.tr web sitelerinde yer alacaktır.

Fotoğrafların çekim bilgilerine ulaşmak gerektiği takdirde, organizasyon komitesi orijinal çekimi isteyebilecektir.

Katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

YAYIN VE TELİF HAKKI

Ödül, sergileme/satın alınan fotoğraflar Çankırı Belediyesi ve fotoboya.com arşivinde saklanacaktır. Bu fotoğraflar sahiplerinin adlarını belirtmek kaydı ile her türlü tanıtım amaçlı kullanım hakkına sahip olunacaktır.

Ödül ve sergileme alan fotoğraflar, satın alınan fotoğraflar dışındaki fotoğraflar için bir telif ücreti ödenmeyecektir.

Ödül ve sergilenen fotoğraflar dışında kalan eserlerden Çankırı Belediyesi ve fotoboya.com adresinin uygun gördüklerini, fotoğrafların sahibinin onayını alarak 100 TL karşılığında satın alabilir.

Katılımcı, dereceye giren ve satın alınan eserinin Çankırı Belediyesi ve fotoboya.com tarafından tanıtım amaçlı kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma ve bunun gibi umuma arzla ilgili kullanım haklarını Çankırı Belediyesi ve fotoboya.com’a verdiğini kabul eder.

Bu şekilde kullanılan eserler için eser sahibi sonradan verdiği lisansı kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini ya da bu lisans için kendisine verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı ya da maddi manevi talepte bulunmayacağını, gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Çankırı Belediyesi ve fotoboya.com, eserler için katılımcının yukarıda verdiği lisans karşılığında telif hakkı bedeli ödemeyecektir.

BASINDA

Türk bayrağını en iyi anlatan fotoğraf

http://www.yenihaberden.com/turk-bayragini-en-iyi-anlatan-fotograf-579397h.htm

Türk bayrağını en iyi anlatan fotoğraf

Çankırı Belediyesi ev sahipliğinde fotoboya.com koordinatörlüğünde ödüllü Türk Bayrağı Fotoğraf Yarışması’nı Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları…

Çankırı Belediyesi ev sahipliğinde fotoboya.com koordinatörlüğünde ödüllü Türk Bayrağı Fotoğraf Yarışması’nı Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları Derneği (KUDOF) Başkanı İlhan Türkmen kazandı.

2018 Çankırı Farkındalık Yılı kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışmasında amatör ve profesyonel fotoğrafçılar deklanşöre bu kez Türk bayrağını görüntülemek için bastı. Yarışma jürisi Türk milletinin milli değeri ve bağımsızlık sembolü olan Türk bayrağının fotoğraf sanatı ile anlatılmasını sağlamak amacıyla Mart ayında başlatılan fotoğraf yarışmasına katılan fotoğrafları değerlendirmek üzere toplandı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda KUDOF Başkanı İlhan Türkmen’in fotoğrafı 600 fotoğraf arasından birinci seçildi. Türkmen, yarışmanın ödülü olan 2000 TL’yi Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Dayanışma Vakfına bağışlayacağını açıkladı.

İHA

http://www.merhabahaber.com/turk-bayragini-en-iyi-anlatan-fotograf-1442119h.htm

http://www.iha.com.tr/ordu-haberleri/turk-bayragini-en-iyi-anlatan-fotograf-ordu-2051668/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here